Svetelné káble LED

Vianočné osvetlenie s použitím technológie LED

Vianočné osvetlenie

Výhodou použitia LED diód je: vysoká svietivosť, malá spotreba energie, dlhá životnosť a nízke tepelné emisie.

Najbežnejšie používané prvky: LED svetelný had – svetelný kábel, vianočné LED svetelné girlandy, vianočné svetelné závesy LED, svetelné cencúle LED Ice Light.

Prejsť na Ukážky svetelnej výzdoby exteriéruPrejsť na Ukážky svetelnej výzdoby interiéru

LED svetelné káble – LED svetelný had

Svetelný had s technológiou LED sa dodávajú v dvoch prevedeniach. Prvá možnosť je 36 ks LED na meter, alebo v prevedení 24 ks LED na meter (pri tomto prevedení má svetelný had uložené LED horizontálne.

Prejsť na Vianočné káble, svetelné hadice

Svetelný had LED 36

Rozostupy medzi jednotlivými LED sú 27,7mm, LED su umiestnené vertikálne na smer svetelného kábla, prichádza tak k reflektorovému účinku. Pri farebnosti číra, zelená, modrá a warm white (teplé biele svetlo) má svetelný kábel dĺžku segmentu 1,5 m s odberom 4,8 W (pri DL-2W 1m/16,3W). Pri farebnosti červená a oranžová má svetelný kábel dĺžku segmentu 2 m s odberom 6,4 W.

Svetelný had LED 30

Rozostup medzi jednotlivými LED-kami je cca 33mm. Svetelný had LED 30 má umiestnené LED horizontálne v smere osi svetelného hada, to znamená rozptýlený svetelný tok priamo do plastu. Vďaka tomu je viditeľný pri pohľade z boku po celom obvode. Svetelný had sa dodáva vo farebnosti biela, zelená, modrá a warm white (teplé biele svetlo), červená a oranžová. Tento svetelný had má dĺžku segmentu 1 m s odberom 4,8 W (pri DL-2W 1m/16,3W). Vďaka reznej dĺžke segmentu 1 m sa tento svetelný had môže použiť aj na staršie typy motívov ktoré boli projektované na žiarovkový svetelný had.